tr
ende

Açı Okulları Anadolu Lisesi

13.02.2021
1.779
Açı Okulları Anadolu Lisesi

Açı Okulları Anadolu Lisesi; öğrencilerini, bilgi, beceri ve yetenekleri doğrultusunda, çağın şartlarına uygun, bilginin ve öğrenmenin yollarını arayan, analitik düşünebilen, toplumsal ve insani değerleri benimsemiş hayatın içinde, yaşam becerileri yüksek kendini gerçekleştirmiş bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Okullarımızda 9 ve 10. sınıflarımız “Başlangıç Grupları” olarak, 11 ve 12. sınıflarımız “Kariyer Grupları” olarak kabul edilmektedir.

Başlangıç gruplarımızda, ortaöğretime geçiş yapan öğrencilerimizin uyum sürecini en kısa sürede tamamlayıp kendisinden beklenen davranışları göstermesi sağlanmaktadır. Bu doğrultuda etkin rehberlik anlayışıyla öğrencilere daha etkili bir biçimde yardımcı olabilmek ve potansiyellerini keşfedip en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için, onları yakından tanıyıp, ihtiyaçlarını, kendilerine yönelik algılamalarını geliştirmek için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir. 10. sınıfla birlikte kariyer yönetimi çalışmaları doğrultusunda öğrencinin uzmanlık alanı belirlenir ve öğrenci profesyonel kademeye taşınır. Başlangıç gruplarında öğrencilere akademik eğitimin yanında zengin etkinlik ve projelerle birlikte yaşam becerileri kazandırılması hedeflenmektedir.

Kariyer grupları, uzmanlık alanlarını belirlemiş profesyonel gruplar olarak kabul edilir. Kariyer grupları belirlenirken 9 ve 10. sınıfta uygulanan sınavlar, mesleki ve psikolojik testler, rehberlik ve danışmanlık kayıtları, branş öğretmenlerinin görüş ve değerlendirmeleri, veli görüş ve önerileri, öğrenci ilgi yetenek ve istekleri göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilere okul derslerinin yanı sıra üniversite sınavı müfredatı detaylı olarak verilmektedir.

Bu kapsamda öğrencilerimize;

Çok yönlü öğrenci takip sistemi

Bilimsel çalışmalar

Akran eğitimi uygulama

Kariyer gelişim ve kariyer planlama

İki yabancı dil eğitimi uygulama

Uluslararası ve ulusal projelere katılma

Sosyal-Kültürel çok yönlü aktiviteler gerçekleştirme

Sanatsal duyarlılığı artırma ve yetenek geliştirme

Kişiye özgü etkin psikolojik danışmanlık ve rehberlik uygulama

Öğrencilerimizin becerilerini geliştirme

Üniversite hazırlık çalışmaları (TYT – AYT hazırlık programları)

Hem okulda başarılı olma hem de sınavlara hazırlama

Akademik başarıyı, özgüveni ve özsaygıyı geliştirme

Eğitimi zanaat, teknoloji, liderlik, ilgi ve yetenek yönüyle geliştirme destekleme

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.