tr
ende

Akıl Oyunları Atölyesi

Anasayfa » Akıl Oyunları Atölyesi

Akıl Oyunları ve Zeka Atölyesi

Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanmasını sağlayan zeka oyunları, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını geliştiren oldukça faydalı oyunlardır.

Karakter gelişimine de olumlu katıkları olan bu oyunlar, çocukların planlı hareket etme becerilerini geliştiren ve kötü alışkanlıkların önüne geçen eğlencelerdir.

Zeka oyunları ile bilgi ve becerisini arttıran çocukların kendine olan güveni artmakta, kendi sınırlarını tanıması sağlanmaktadır.Zeka oyunlarının bazıları cool games kategorisine giriyor; bu oyunlar hem eğlendiriyor hem de zekayı geliştiriyor.

Yetenekleri yanında eksiklerini de gören çocuk, eksik yönleri geliştirmek ve daha yetenekli hale gelmek için neler yapabileceğini araştırır.

Zekayı aktif tutarak öğrenmeyi kolaylaştırır.

Konsantrasyon gerektiren zeka oyunları, çocukların dikkatini toplama becerisi sağlayarak derslerine de olumlu katkılar sağlamaktadır.

Sistemli düşünme alışkanlığını kazandırır.

Zeka oyunları oynayan çocukların ezberci değil araştırmacı ve meraklı olduğu gözlemlenmiştir.

Çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğini geliştirir.

Sorgulayıcı bir tavır içinde olmaya başlayan çocuk, yeteneklerini ve üretkenliliğini geliştirmek için araştırmayı seven bir birey haline gelmektedir.

Ezbercilikten uzaklaştırarak araştırmacı bir kişilik kazandırır.

Eğitim yanında yetenek geliştirici özellikleri ile dikkat çeken zeka oyunları, problem çözme ve analitik düşünme ile neden sonuç ilişkisi becerileri kazandırmaktadır. Çocuklar zeka oyunları oynayarak daha hızlı düşünen ve daha çabuk karar verebilen bireyler olmaktadır.

Başarısızlıklarda yılmamayı ve tekrar denemeyi öğretir.

Binlerce oyundan ilgi alanına giren zeka oyunları ile vaktini en güzel şekilde değerlendiren çocuklar, bu oyunlar sayesinde yeteneklerini ortaya çıkararak geliştirmekte ve yeni yetenekler edinmektedir.

Bu şekilde de daha mantıklı ve daha isabetli kararlar alabiliyorlar.

Zeka oyunları sayesinde çocukların beyninin yüksek performans göstermesi mümkün. Bu şekilde de daha mantıklı ve daha isabetli kararlar alabiliyorlar. Zeka oyunları sayesinde çocuklar kavrama, bilinçaltında etken tanıma ve anlama becerileri hızlanabilir. Bunu belirtirken şunu da söylemek gerekiyor.

ÇOCUKLARIN ZEKA OYUNLARIYLA BİRLİKTE DİKKAT, ODAKLANMA VE KONSANTRASYONU ARTARKEN,

Akıl ve zeka oyunları sayesinde aileler çocuklarını daha iyi tanır ve çocuklarının farklı alanlardaki becerilerini keşfedebilir. Böylece, aileler de çocuklarını daha etkin yönlendirebilir hatta çok daha etkili bir iletişim içine girebilirler.

HER ZAMAN DAHA ETKİN BİR ÇALIŞMA YÖNTEMİ SUNMAKTIR.

Zeka ve akıl oyunlarının bir diğer önemi ise çocuğa her zaman daha etkin bir çalışma yöntemi sunmaktır. Her farklı oyunda çocuk kendisini tanır ve akranlarıyla birlikte kendisini değerlendirmeyi öğrenir.